Садова сумішка: рекомендації

Садова сумішка: рекомендації

Виведені нашими селекціонерами нові низові сорти багаторічних видів трав здатні швидко розвиватися в затінених місцях, витримують засолення і кислотність ґрунтів, не вимогливі до догляду, тому й використовуються для залуження міжрядь садків.

Нескладний процес посіву цих трав вимагає правильного виконання певних операцій. Краще це робити навесні або восени, коли ґрунт теплий і має достатньо вологи, але можна і влітку, якщо будете стежити за регулярним поливом. При посіві пізно восени головне — правильно розрахувати строк посіву, щоб до настання заморозків трава встигла відрости на висоту до 10 см. Норма висіву насіння залежить від типу ґрунту й умов на вашій ділянці, а також від виду трав’яної суміші. В середньому необхідно висіяти насіння 1 кг/ 100 м2. При посіві нижче рекомендованої норми сходи будуть зрідженими й траву може «забити» бур’ян. При посіві більше зазначеної норми рослини можуть бути слабкими через нестачу поживних елементів і вологи в ґрунті.

Якщо ви вважаєте, що ґрунт недостатньо родючий (незалежно від того, вносили ви основне добриво чи ні), розкидайте по поверхні ґрунту перед посівом «стартове» добриво, поживні речовини якого проростки насіння і молоді паростки будуть споживати на перших етапах життя, розвиваючи потужну кореневу систему і сильні пагони. В якості стартового використовуйте будь мінеральне добриво, що містить здебільшого азот, а також фосфор і калій. Норму внесення дивіться на упаковці добрива.
Посів проводьте в безвітряну погоду, можна відразу після того, як закінчили розпушування ґрунту й вирівняння його поверхні. Щоб на пухкому ґрунті уникнути утворення слідів ніг або сівалки, а також для забезпечення більш рівномірного заглиблення насіння, рекомендується ущільнити верхній шар ґрунту безпосередньо перед посівом, використовуючи водоналивний каток. На легкому (піщаному, супіщаному) ґрунті рекомендується також притоптування. Використовуючи звичайні або віялові граблі, проведіть легке розпушування верхнього шару ґрунту на глибину до 3 см. Для більш рівномірного розподілу насіння по поверхні ґрунту рекомендується використовувати спеціальні сівалки.

Залуження міжрядь свого саду — це не тільки обов’язковий естетичний та фіто-меліоративний захід, але й активний творчий процес — він вимагає виконання всіх перерахованих заходів, більш того, враховуючи всі особливості своєї ділянки, Ви можете їх змінити на краще, додатково або по-іншому виконуючи технологічні операції, використовуючи сучасну малогабаритну техніку.

Успіхів Вам у оздоровленні та покращенні свого фруктового саду!

Залишити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


четыре × 8 =