Укісна сумішка: рекомендації

Укісна сумішка: рекомендації

Виведені нашими селекціонерами нові сорти верхових багаторічних видів трав володіють високою отавністю та поживною цінністю, не вимогливі до догляду, тому й використовуються для створення продуктивних сіножатей.

Нескладний процес посіву цих трав вимагає правильного виконання певних операцій. Краще це робити навесні або восени, коли ґрунт теплий і має достатньо вологи. При посіві пізно восени головне — правильно розрахувати строк посіву, щоб до настання заморозків трава встигла відрости на висоту до 10 см. Норма висіву насіння залежить від типу ґрунту й умов на вашій ділянці, а також від виду трав’яної суміші. В середньому необхідно висівати насіння 400-500 г/ 100 м2. При посіві нижче рекомендованої норми сходи будуть зрідженими й забур’яненими. При посіві більше зазначеної норми рослини можуть бути слабкими через нестачу поживних елементів і вологи в ґрунті.

Якщо ви вважаєте, що ґрунт недостатньо родючий (незалежно від того, вносили ви основне добриво чи ні), розкидайте по поверхні ґрунту перед посівом «стартове» добриво, поживні речовини якого проростки насіння і молоді паростки будуть споживати на перших етапах життя, розвиваючи потужну кореневу систему і сильні пагони. В якості стартового використовуйте будь мінеральне добриво, що містить здебільшого азот, а також фосфор і калій. Норму внесення дивіться на упаковці добрива.

Щоб на пухкому ґрунті уникнути утворення слідів ніг або сівалки, а також для забезпечення більш рівномірного заглиблення насіння, рекомендується ущільнити верхній шар ґрунту безпосередньо перед посівом, використовуючи водоналивний каток. На легкому (піщаному, супіщаному) ґрунті рекомендується також притоптування. Використовуючи звичайні або віялові граблі, проведіть легке розпушування верхнього шару ґрунту на глибину до 3 см.

Сівбу розкидним способом потрібно проводити в безвітряну погоду, можна відразу після того, як закінчили розпушування ґрунту й вирівняння його поверхні. Для зароблення насіння можна використати легкі зубові борони. Для більш рівномірного розподілу насіння по поверхні ґрунту рекомендується використовувати спеціальні сівалки. Для пришвидшення одержання дружніх сходів трав доцільно здійснити коткування ділянки одразу після сівби.

Створення сіножаті для сінокосіння вимагає обов’язкового виконання всіх перерахованих агротехнічних заходів.

Залишити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


пять − 1 =